WIADOMOŚCI EBIS BASKET LIGI

Dwie drużyny z dwoma wygranymi Dwie drużyny z dwoma wygranymi
20.11.2018

Home Street Home gromi BPU Sukurs 64:36(16-11, 13-10, 16-5, 19-10)
            W pierwszym pojedynku zmierzyli się ze sobą Home Street Home oraz BPU Sukurs. Przed spotkaniem można było spodziewać się zaciętego meczu, lecz od początku było zupełnie inaczej. Świetnie rozgrywane akcje przez Andrzeja Stefanowicza (HSH (7 asysyt w całym meczu), przyczyniły się do łatwego zdobywania punktów i budowania przewagi nad rywalem, 4 minuty meczu a HSH prowadzi już 10:0. W końcówce kwarty do głosu dochodzi Sukurs, zdobywa swoje pierwsze punkty i zmniejsza stratę do rywala na 5 punktów, kończąc pierwszą część spotkania wynikiem 11:16. Drugi etap spotkania, to pogoń BPU Sukurs za rywalem, udało im się zmniejszyć stratę do trzech oczek(21:24) i mogło się wydawać, że niedługo wyjdą na prowadzenie, lecz zawodnicy HSH na to nie pozwolili. HSH korzysta z przerwy na żądanie, co daje bardzo dobry efekt i kończą pierwszą połowę wynikiem 29:21. Przez resztę spotkania mogliśmy oglądać dominację HSH, z każdą minutą ich przewaga była coraz większa, przyczynił się do tego niezwykle skuteczny Paweł Suwała(20pkt.), który zarazem wygrał konkurs największej zdobyczy punktowej w 2 kolejce. Po trzeciej kwarcie HSH prowadziło już 45:26, a w całym spotkaniu zwyciężając 64:36.

• Marcin Jachimowski 9 pkt.

Wymęczone zwycięstwo mistrza, czyli spotkanie MK Zaune i Kozaryn Spedcyja 62-50 (9-14, 16-15, 9-7, 28-14)
            Pierwsze minuty tego pojedynku, to wyrównana walka, obie drużyny grają bardzo uważnie, a wynik na tablicy po pięciu minutach pokazuje 5:4 dla MK Zaune. Końcówka pierwszej części spotkania to zdecydowane przyśpieszenie zawodników Kozaryn Spedycja i za sprawą celnej "trójki" Piotra Przyborowskiego na 20 sekund przed końcem kwarty prowadzą 14:9 i takim wynikiem kończy się ten etap pojedynku. W drugiej części gry, Kozaryn zaczyna dyktować warunki, i po pięciu minutach, za sprawą celnego rzutu z pod kosza Olgierda Grzeszaka prowadzą już 22:10. W tym momencie MK Zaune bierze się za "robotę" i szybkie dwa rzuty zza lini 6,75 kolejno Jerzego Makary i Bartosza Zawadzkiego zmniejszają stratę do rywala na 6 punktów (22:16). Od tego momentu druga kwarta to walka kosz za kosz, która kończy się wynikiem 29:25 dla Kozaryn Spedycja. Początek drugiej połowy to nieskuteczność po obu stronach, dopiero po trzech minutach mogliśmy zobaczyć pierwszy celny rzut, który wykonał Paweł Doberschuetz. Celny rzut popularnego "Dobera" był początkiem gonitwy MK Zaune za rywalem, mistrzowie wygrywają 3 kwartę 9-7 i przed ostatnim etapem gry przegrywają już tylko dwoma punktami(34:36). Mijają dwie minuty ostatniej kwarty i MK Zaune prowadzi już 41:38. Zapowiadało się, że mistrzowie przejmą inicjatywę, lecz po chwili szybka odpowiedź Kozaryn Spedycja zatrzymuje zawodników MK Zaune. Sprawy w swoje ręce bierze Wojciech Wawrzyniak (16 punktów w całym meczu) zdobywając sześć punktów w ciągu dwóch minut i daje on swojej drużynie prowadzenie 46:41. MK Zaune jak na mistrza przystało nie odpuściło, kolejno celne rzuty wolne i trójka Wojciecha Kowalika, sprawia, że na cztery minuty przed końcem mamy remis 49:49. Od tego momentu mogliśmy oglądać jak MK Zaune ucieka rywalom i nie pozostawia złudzeń kto w tym meczu powinien zwyciężyć. Mistrzowie skutecznie wykańczają każdą akcję i pokonują rywali 62:50.

MK Zaune

• Wojciech Kowalik 18pkt
  • Jerzy Makara 13 pkt

KOZARYN SPEDYCJA

• Wojtek Wawrzyniak 16pkt
  • Piotr Przyborowski 10pkt

Za tydzień ktoś pierwszy raz przegra i będziemy mieli lidera rozgrywek, czy rozpędzone Home Street Home pokona obecnego mistrza, czy mistrz pokaże mistrzostwo ?