• WOLNE MIEJSCE

WIADOMOŚCI EBIS BASKET LIGI

Zadyszka MISTRZA - HSH w gazie Zadyszka MISTRZA - HSH w gazie
04.12.2018

• MK Zaune poległo po raz drugi, Jelski i Jaz deklasują rywali, Sukurs wygrywa 80:52(24:17, 12:11, 26:14, 18:10)

Początek meczu dobrze rozpoczął się dla MK Zaune, celna trójka Wojciecha Kowalika dała im przewagę od początku meczu, a po dwóch minutach prowadzili już 8:3, lecz były to dla nich dobre złego początki. Reszta pierwszej części spotkania należy już do BPU Sukurs, a dokładniej do Bartosza Jaz. W czwartej minucie rzuca on swoje pierwsze punkty i na tym nie przestaje, mija pierwsza kwarta BPU Sukurs prowadzi 24:17, a Jaz ma na swoim koncie już 14 punktów, notując przy tym skuteczność 100%. Drugi etap pojedynku niewiele zmienił w przebiegu tego spotkania, oba zespoły nie grzeszą skuteczność i pierwsza połowa kończy się wynikiem 36:28 dla BPU Sukurs. Trzecia kwarta to koncert Konrada Jelskiego, zaczyna on od akcji 2+1, a następnie wypracowuje kolegom idealne sytuacje, dzięki czemu notuje asysta za asystą(11 asyst w meczu). Podania Jelskiego wykańczają kolejno Jaz, Kujawa i Jachimowski, a Sukurs po 4 minutach prowadzi już 54:32. Kolejne minuty trzeciej kwarty przebiegają dalej pod dyktando BPU i przed ostatnią częścią spotkania prowadzą dwudziestoma punktami, przy wyniku 62:42. Czwarta kwarta przebiega podobnie jak poprzednia, dominacja BPU nie ma końca, a niezawodny tego dnia Jelski skutecznie zarządza grą swojej drużyny. Z minuty na minutę przewaga BPU rośnie, po pięciu minutach prowadzili już 72:45, a spotkanie zakończyli zwycięstwem 80:52. Jelski(25 pkt/11 as) i Jaz(22 pkt.) rozłożyli tego dnia mistrza na łopatki.

• Home Street Home drugi raz ogrywa Kozaryn Spedycja 57:43(12:14, 18:10, 6:9, 21:10)

Pojedynek dobrze zaczyna HSH, szybkie cztery punkty Pawła Suwały dają im prowadzenie 4:0, ale szybko odpowiada lider Spedycji, Wojciech Wawrzyniak, jego akcja 2+1 i skuteczny rzut z pod tablicy sprawia, że po czterech minutach prowadzi już Kozaryn 5:4. Taka wymiana ciosów trwa do końca kwarty, z drobną przewagą Spedycji, Kozaryn po pierwszej części spotkania prowadzi 14:12. Drugi etap pojedynku zaczyna Spedycja, dobrze rozgrywa pierwszą akcje i Wawrzyniak skutecznym rzutem podwyższa prowadzenie swojej drużyny o dwa punkty. HSH, jak na lidera przystało wzięło się do roboty, żelazna obrona sprawia, że rywale popełniają straty, a skuteczne rzuty kolejno, Dreczkowskiego, Suwały i Grzegorczyka sprawiają, że HSH w trzeciej minucie drugiej kwarty obejmuje prowadzenie 17:16. Home Street Home nie zwalnia tempa i na koniec pierwszej połowy prowadzi już 30:24. Trzecia kwarta zaczyna się identycznie jak poprzednia, znów Wawrzyniak(21 pkt. w meczu) rozpoczyna odrabianie strat, za chwilę dwa punkty dorzuca Sebastian Sobieszczuk, a w piątej minucie celnym rzutem z za linii 6,75 trafia Piotr Przyborowski i Kozaryn obejmuje prowadzenie przy wyniku 31:30. HSH przez pięć minut nie zdobył ani punktu, niemoc tą przełamuje celnym rzutem z półdystansu Tomasz Sobania. HSH w trzeciej kwarcie trafia jeszcze tylko dwa razy, celne rzuty oddają Aleksander Knysz i Grzegorz Kaczmarek, w międzyczasie swoje dwa punkty zdobywa dla Spedycji Wawrzyniak i trzecia kwarta kończy się wynikiem 36:33 dla HSH. Ostatnia część spotkania rozpoczyna się skuteczną "trójką" Sobani, szybko odpowiadają Sobieszczuk oraz Wawrzyniak i na pięć minut przed końcem pojedynku HSH prowadzi 39:37. Wydawać by się mogło, że będzie nas czekać emocjonująca końcówka jak w pierwszym spotkaniu obu tych ekip, lecz było całkiem inaczej. Home Street Home włącza "drugi bieg" i odjeżdża rywalowi nie dając im szans. Ucieczkę tą zaczyna celnym rzutem wolnych Dreczkowski, dorzuca do tego celny rzut z gry Grzegorczyk, a skuteczne trzy rzuty z rzędu Suwały sprawiają, że na dwie minuty HSH prowadzi już 49:37. Ostatnie dwie minuty niewiele zmieniają i HSH zwycięża 57:43 i tym samym podwyższają swoją przewagę w tabeli nad resztą ekip.