• EBIS radość
  • główny organizator
  • WOLNE MIEJSCE

WIADOMOŚCI EBIS BASKET LIGI

Mistrz przegrywa po raz trzeci, Kozaryn Spedycja gromi MK Zaune Mistrz przegrywa po raz trzeci, Kozaryn Spedycja gromi MK Zaune
11.12.2018

Mistrz przegrywa po raz trzeci, Kozaryn Spedycja gromi MK Zaune 95:45(23:9, 19:11, 30:13, 23:12)

Pojedynek ten zapowiadał się niezwykle wyrównanie, lecz było całkiem inaczej. Od początku spotkanie układało się po myśli Spedycji, szybko objęli oni prowadzenie i z każdą kolejną akcją ich przewagą była coraz większa, mija pięć minut, a Kozaryn prowadził już 10:2. Taka dominacja Spedycji utrzymywała się do ostatniej minuty pierwszej kwarty, która kończy się wynikiem 23:9. Kolejna część spotkania przebiegała podobnie do poprzedniej, Kozaryn rozdaje karty i sprawia, że rywal nie ma za dużo do powiedzenia, Spedycja wygrywa drugą kwartę 19:11, co daje im prowadzenie przed rozpoczęciem kolejnej połowy 42:20. Niesamowicie rozpędzona tego dnia Spedycja się nie zatrzymuje i w kolejnych częściach spotkania w dalszym ciągu "taranuje" swojego przeciwnika, zarówno trzecia jak i czwarta kwarta przebiegała pod dyktando Spedycji. Kozaryn po trzeciej części spotkania prowadził 72:33, a ostatnią kwartę wygrał 23:12, co dało im zwycięstwo w całym pojedynku 95:45. Na tak okazałe zwycięstwo bardzo przysłużyła się trójka zawodników, Kamil Dojnikowski(30 pkt. 14 zb.), Olgierd Grzeszak(13 pkt. 17 zb.) i Piotr Przyborowski(22 pkt. 12 zb.). Każdy z nich zanotował double-double, a ich niezwykła waleczność zdominowała rywali pod tablicami.