• WOLNE MIEJSCE

WIADOMOŚCI EBIS BASKET LIGI

Kilka słów o 6 kolejce Kilka słów o 6 kolejce
07.01.2019

• Kolejny koncert Jelskiego, BPU Sukurs ogrywa Kozaryn Spedycja 76:54(17:12, 12:15, 21:12, 26:15).

Początek pojedynku to popis lidera strzelców DBBL, mija 5 minut, a Jelski miał na swoim koncie już 8 punktów i jego ekipa prowadziła 8:2. W kolejnych minutach Kozaryn przełamał się i zaczął gonić rywala, sprawy w swoje ręce wziął Sebastian Sobieszczuk i szybko zdobyte przez niego 8 punktów sprawiło, że na 2 minuty przed końcem pierwszej części spotkania Sukurs prowadził już jedynie 1 punktem przy wyniku 11:10. Na koniec pierwszej kwarty dwie celne trójki trafili Jachimowski i Kujawa(obaj Sukurs), na co jedynie Kozaryn zdołał odpowiedzieć rzutem Wawrzyniaka i po pierwszym etapie gry był wynik 17:12 dla BPU.
Druga część spotkania należała do Spedycji, dał o sobie znać lider tego zespołu Wojciech Wawrzyniak, który skutecznie wykańcza 2 akcje z rzędu, do tego 2 punkty z rzutów wolnych dorzuca Sobieszczuk i po 4 minutach 2 kwarty był remis 18:18. Kozaryn nie zwalniał i wyprzedził rywala, celna trójka Szarkowskiego na 2 minuty przed końcem 1 połowy dała prowadzenie Spedycji 27:24, lecz jak się później okazało tylko na chwilę. Celny rzut z dystansu Jachimowskiego i dwa skuteczne rzuty wolne Jelskiego zakończyły 2 kwartę i Sukurs prowadził 29:27. Drugą połowę dobrze zaczął Sukurs i ponownie uruchomił się Jelski, w 5 minut rzucił on 11 punktów(40 w całym meczu), w tym 3 razy z za liny 6,75 i dzięki niemu Sukurs prowadził już 52:43. Przez resztę 3 części gry Kozaryn zdobył jedynie rzucić 7 punktów(wszystkie Wawrzyniak), lecz to za mało by dogonić BPU i przed ostatnim etapem pojedynku Sukurs prowadził 50:39. 4 kwarta zaczęła się od wyrównanej walki i w efekcie czego różnica punktowa między oba zespołami utrzymywała się, w międzyczasie Kozaryn stracił trzech graczy za limit fauli, co wykorzystał Sukurs i dobił rywala. Trzy celne rzuty, za trzy Jachimowskiego w końcówce spotkania podwyższyły przewagę jego drużyny i ustaliły wynik końcowy 76:54 dla BPU.

• Home Street Home znowu lepszy od MK Zaune 60:40(18:11, 17:8, 13:9, 16:12)

Pojedynek ten na starcie przebiegał po myśli HSH, niezawodny w tym sezonie Suwała rzuca w pierwszej kwarcie 11 punktow i głównie dzięki niemu Home Street Home po pierwszej części gry prowadził 18:11. Druga kwarta to pokaz nieskuteczności w wykonaniu obrońców tytułu, nieskuteczni tego dnia Makara i Kowalik pudłowali akcja za akcją, a doskonale wykorzystali to rywale, punkty kolejno Dreczkowskiego i Mamysza zapewniły HSH dwunasto-punktowe prowadzenie(23:11) po 4 minutach drugiej kwarty. Kolejne minuty pierwszej połowy nie zmieniły obrazu tego spotkania, ekipa HSH solidną obroną nie pozwalała przeciwnikom na łatwe punkty, a sami powoli powiększali swoją przewagę, po pierwszej połowie prowadzili oni już 35:19. Początek trzeciej części spotkania mógł zapowiadać walkę MK Zaune o zwycięstwo, pierwsza akcja i dwa punkty zdobył Krzysztof Karlik, a zaraz po nim trzy punkty dołożył Wojciech Kowalik, przewaga HSH zaczęła maleć, lecz tylko na chwilę. Jak się później okazało MK Zaune kolejne punkty zdobyło dopiero w 6 minucie tej kwarty, a w tym czasie punktowało jedynie Home Street Home, rzucili oni w tym czasie 8 oczek i podwyższyli ponownie swoją przewagę, ostatnie minuty 3 kwarty to skuteczne rzuty po obu stronach, które ustanowiły wynik 48:28, przed ostatnią częścią gry. 4 kwarta niewiele zmieniła, zaczęła się ona od dwóch punktów Grzegorza Kaczmarka z HSH, a skończyła na celnym rzutem Grzegorczyka też z HSH. Home Street Home wygrało ostnią część spotkania 16:12, a cały mecz zwyciężyli 64:40.