• główny organizator
  • WOLNE MIEJSCE
  • NOWY LOGOTYP 2019

WIADOMOŚCI EBIS BASKET LIGI

Home Street Home kontynuuje serię zwycięstw pokonując BPU Sukurs Home Street Home kontynuuje serię zwycięstw pokonując BPU Sukurs
15.01.2019

Suwała Paweł i Sobania Tomasz deklasują rywali, Home Street Home kontynuuje serię zwycięstw pokonując BPU Sukurs 71:61(22:12, 13:13, 11:22, 25:14)

Spotkanie rozpoczęło się po myśli HSH, szybkie pięć punktów Sobani i celna "trójka" Knysza sprawiła, że po dwóch minutach prowadzili już 8:0. W kolejnych fragmentach pierwszej kwarty przewaga Home Street Home utrzymywała się, swój koncert rzutowy rozpoczął Paweł Suwała, który szybko rzucił dziesięć punktów, a jego ekipa po pierwszej odsłonie prowadziła 22:12. Początek drugiej części spotkania należał do BPU, Sukurs zaczął w końcu trafiać, a po trzech minutach dzięki celnemu rzutowi z pod tablicy Kowalewskiego ich strata do rywala wynosiła już tylko trzy punkty(22:19). Ekipa HSH skorzystała z przerwy na żądanie, która przyniosła dla nich korzystny efekt, Sukurs zaciął się w ataku, a oni ponownie zaczęli uciekać rywalowi i pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 35:25 dla HSH. Druga połowa dostarczyła nam wiele emocji, tablica wyników znów pokazała remis, a głównie to dzięki bardzo dobrej grze Jelskiego(BPU). Rzuca on w trzeciej kwarcie 11 punktów, swoje punkty dokładają również Jachimowski i Kujawa, a na minutę przed końcem tego etapu gry mieliśmy remis 46:46. Kwarta kończy się szczęśliwie dla BPU, Jelski przechwytuje piłkę, podaje do Jaza, który z kolei jest faulowany, wykorzystuje on jeden z dwóch rzutów wolnych i trzecia część spotkania kończy się wynikiem 47:46 dla BPU. Ostatnie dziesięć minut gry zaczęło się od celnej trójki Jaza i Sukurs prowadził już 50:46, lecz jak na lidera przystało koszykarze HSH nie odpuścili rywalowi i szybko odpowiedzieli, pierw Sobania wykłada piłkę Pawłowi Suwale, który wykańcza akcję, a następnie sam celnie rzuca z za linii 6,75 i po dwóch minutach HSH znów prowadził(51:50). Minęły kolejne sekundy spotkania i HSH zaczął powiększać swoją przewagę. Po chwili ich prowadzenie wzrosło do pięciu punktów 55:50, wydawać by się mogło, że kontrolują spotkanie, lecz zaraz celnie pod kosz wjeżdża Jaz, a za chwilę 2+1 notuje Jachimowski(obaj Sukurs) i po pięciu minutach znów był remis 55:55. Remis już nigdy więcej w tym spotkaniu się nie zdarzył, a prowadzenie po raz kolejny wróciło do HSH, świetnie dyrygujący grą swojego zespołu Tomasz Sobania(9 asyst) zalicza kolejne asysty, a niezwykle skuteczny Paweł Suwała znowu punktuje, w ciągu ostatnich pięciu minut rzucił on jeszcze dziesięć punktów(29 punktów w całym spotkaniu) i jego zespół wygrywa czwartą kwartę 25:14, pokonując w całym spotkaniu Sukurs 71:61.

• Zapraszamy również do dawno zapomnianej TV GLAK poniżej 1 połowa spotkania.