• główny organizator
  • WOLNE MIEJSCE
  • NOWY LOGOTYP 2019

WIADOMOŚCI EBIS BASKET LIGI

Pierwsza przegrana HSH i dalszy kryzys mistrzów. Pierwsza przegrana HSH i dalszy kryzys mistrzów.
28.01.2019

Dwa tygodnie czekaliśmy na powrót na parkiet koszykarzy w Dream Burger Basket Lidze.
       W pierwszym spotkaniu po przerwie spotkali się KOZARYN SPEDYCJA- MK Zaune, pierwsza kwarta była bardzo wyrównana i zakończyła się wygraną KOZARYN SPEDYCJA 19:17. W drugiej kwarcie przebieg meczu nie uległ zmianie, jednak drużyna gospodarzy do przerwy zdołała wypracować 8 punktów przewagi. W trzeciej kwarcie sygnał do odrabiania strat w drużynie gości dał Wojciech Kowalik rzucając kolejne spunkty dla swojej drużyny, po celnym rzucie za 3 punkty Roberta Pawłowskiego pod koniec 3 kwarty drużyna MK Zaune traciła znowu tylko 2 punkty do drużyny gospodarzy. 4 kwarta zapowiadała się więc niezwykle emocjonująco. Jeszcze na niespełna dwie minuty przed końcem spotkania drużyna MK Zaune przegrywała tylko 1 punktem, po celnych rzutach osobistych Pawła Dobershuetza. Celny rzut za 3 punkty Piotra Przyborowskiego i udane akcje w ataku Pawła Wasiucionka i Piotra Szarkowskiego doprowadziły po zacietej końcówce do zwycięstwa drużynę KOZARYN SPEDYCJA 85:77. Kluczem do zwycięstwa gospodarzy była zespołowa gra. Wojtek Wawrzyniak jako najbardziej wszechstronny zawodnik meczu zanotował na swoim koncie 16 punktów, 6 zbiórek i 7 asyst. Było to drugie zwycęstwo w tym sezonie KOZARYN Spedycja a szósta przegrana mistrzów i zajmuje ostanie miejsce w lidze.
W drugim meczu drużyna Home Street Home podejmował zespół BPU Sukurs. Do 4 minuty meczu drużyny prowadziły wyrównane spotkanie. Następnie drużyna BPU Sukurs po skutecznych akcjach w ataku odskoczył rywalom na 11 punktów. Do połowy przewaga zespołu gości wzrosła do 14 punktów. W trzeciej kwarcie zawodnicy HSH próbowali odrobić straty, m.in. dzięki punktom Pawła Suwały. W zespole BPU SUKURS bardzo dobre zawody rozegrał Marcin Jachimowski zdobywca 26 pkt, został najlepszym strzelcem swojego zespołu i całego spotkania. W czwartej kwarcie drużyna BPU SUKURS zdołała jeszcze powiększyć przewagę, również dzięki dobrym zagraniom Konrada Jelskiego, który w całym meczu rzucił 23 pkt i faktem stała się pierwsza przegrana HomeSteetHome w tym sezonie. Końcowy wynik spotkania to 46:67 dla drużyny BPU Sukurs.