• NOWY LOGOTYP 2019

WIADOMOŚCI EBIS BASKET LIGI

9 kolejka ale nie ostatnia :) 9 kolejka ale nie ostatnia :)
18.02.2019

9 kolejka DBBL 17.02.2019 godz. 17:15 KOZARYN SPEDYCJA- BPU SUKURS 82:74 (21:21, 15:10, 19:17, 27:26)

• Popisowa gra Konrada Jelskiego nie wystarczyła do ogrania zespołowo grającej drużyny KOZARYN SPEDYCJA.

Pierwsza kwarta spotkania była wyrównana, w 3 minucie spotkania po drugim celnym rzucie osobistym Konrada Jelskiego na tablicy wyników widniał wynik 4:10 na korzyść drużyny BPU SUKURS. Po udanych indywidualnych akcjach Kamila Dojnikowskiego, Wojciecha Wawrzyniaka i Piotra Szarkowskiego w 6 minucie spotkania był remis 10:10. Szybko celną „trójką” odpowiedział Konrad Jelski, następnie udaną akcją popisał się Bartłomiej Kujawa. Dzięki temu drużyna BPU SUKURS osiągnęła 5- punktową przewagę. Do końca pierwszej kwarty trwała wyrównana walka. Zakończyła się ona remisem 21:21.
W drugiej części spotkania przez 5 minut trwała w dalszym ciągu wyrównana walka, następnie drużyna gospodarzy po udanych zespołowych akcjach wyszła na czteropunktowe prowadzenie (31:27). Drużyna BPU SUKURS ciągle była w kontakcie z rywalami, celne rzuty wolne Kamila Dojnikowskiego w ostatniej minucie kwarty pozwoliły zwiększyć przewagę gospodarzy do 5 punktów (34:29). Ostatecznie wynik kwarty ustalił Konrad Jelski. Po jego celnych dwóch osobistych widniał wynik 36:30 dla drużyny KOZARYN SPEDYCJA.
W trzeciej kwarcie po celnej „trójce” Piotra Przyborowskiego i szybkich kontrach przewaga drużyny KOZARYN SPEDYCJA wzrosła do 15 punktów – 49:34. Wydawało się, że drużyna BPU SUKURS opadnie z sił, jednak mimo iż całe spotkanie grała w jedną
5 zawodników nie zamierzała oddać spotkania bez walki. Sygnał do odrabiania strat celną trójką dał Bartłomiej Kujawa. W drugiej części kwarty drużyna BPU Sukurs systematycznie odrabiała straty, i na koniec 3 części gry zmniejszyła straty do 7 punktów (55:48).
Ostatnia odsłona meczu to walka kosz za kosz, w 4 minucie spotkania po udanej akcji indywidualnej był wynik 61:59, gdy wydawało się że drużyna gospodarzy będzie kontrolować już przebieg spotkania po dwóch udanych kontrach gospodarzy, celną trójką popisał się Konrad Jelski i na tablicy wynik znowu oscylował w granicach remisu- 65:62. Drużyna gospodarzy dzięki celnej „trójce” Piotra Szarkowskiego zdołała utrzymać przewagę. Udane akcje Konrada Jelskiego pozwalały zbliżyć się do drużyny KOZARYN SPEDYCJA. Na niespełna 4 minuty przed zakończeniem spotkania prowadzenie objęła drużyna BPU SUKURS, jednak udana seria punktowa 10:0 przeważyła nad zwycięstwem gospodarzy. Bliski zanotowania double-double był Piotr Przyborowski (12pkt, 9zb). Wiodące postacie zespołu zwycięskiego to Wojtek Wawrzyniak (20pkt ,6zb, 4as) i Kamil Dojnikowski (17 pkt, 8 zb). Należy po raz kolejny podkreślić zespołową grę całej drużyny, która zaowocowała sukcesem. Indywidualny popis Konrada Jelskiego (41 pkt, 6 as) nie wystarczył aby odnieść zwycięstwo w spotkaniu. Jednak zespół dzielnie walczył, i być może już w następnym spotkaniu zwycięstwo drużyny BPU SUKURS stanie się faktem.

godz. 18:30 HOME STREET HOME - MK ZAUNE 77:63 (19:16, 17:19, 27:11, 14:17)

• Zadecydowała trzecia kwarta

W pierwszej odsłonie spotkania, podobnie jak we wcześniej rozegranym meczu tego dnia trwała wyrównana walka. Drużyna HSH prowadziła 19:16 (dla drużyny gospodarzy 8pkt w tej odsłonie meczu rzucił Paweł Suwała).
Kolejną odsłonę celną „trójką” rozpoczął Kacper Mamysz, chwilę później minimalnie przekroczył linię rzutu 6.75 m i trafił za dwa punkty. Celną „trójką” zdołał odpowiedzieć Bartosz Zawadzki, jednak chwilę później znów celnie zza linii 6.75 trafił Mamysz. Drużyna MK Zaune zdołała wyrównać w 5 minucie (30:30), a następnie wyjść na pięciopunktowe prowadzenie po udanych akcjach Wojciecha Kowalika. Drużyna HSH odrobiła jednak straty i do przerwy na tablicy wyników widniał remis 35:35.
Trzecia kwarta została wyraźnie wygrana przez drużynę gospodarzy. Udane wejście zanotował nowy gracz zespołu HSH Robert Najdek, dwoma celnymi „trójkami popisał się Grzegorz Kaczmarek. Andrzej Stefanowicz umiejętnie „szukał” kolegów na parkiecie, notował na swoim koncie kolejne asysty. Dzięki tej poukładanej grze zespół wygrał kwartę 27:11.
W czwartej kwarcie udanymi akcjami popisywał się Bartosz Zawadzki, jednak przewaga gospodarzy była zbyt duża żeby odrobić straty. Granie całego meczu jedną 5 zawodników bez możliwości dokonania zmiany powodowało brak możliwości zregenerowania sił. Dodatkowo brak lidera drużyny Pawła Dobershuetza i ofensywnie grającego Jerzego Makary była sporym osłabieniem zespołu MK Zaune.
Na indywidualne wyróżnienie w drużynie zwycięzców zasłużyli Paweł Suwała zdobywca 23 punktów, oraz Kacper Mamysz który „dziurawił” kosz celnymi trójkami. (4/7
w meczu). Warte podkreślenia jest to, że drużyna HSH zakończyła spotkanie na bardzo dobrej skuteczności za 3 pkt- 13/25- 52%.