• NOWY LOGOTYP 2019

WIADOMOŚCI EBIS BASKET LIGI

Zabrakło sił na końcówki. Zabrakło sił na końcówki.
13.03.2019

• Powrót "Dobera" to za mało by pokonać HSH. Home Street Home wygrywa z MK Zaune 76:66(22:19, 18:20, 18:14, 18:13).

Wspomniany wielki nie obecny w ostatnich meczach Paweł Doberschuetz zagrał świetnie zawody notując double-double(28 pkt/14 zb) i sprawił, że jego drużyna spisywała się o niebo lepiej niż w poprzednich spotkaniach. Od pierwszych minut było widać wielką wolę walki po obu stronach, dzięki czemu mogliśmy oglądać bardzo ciekawy pojedynek, pierwsze dziesięć minut kończy się drobną przewagą HSH przy wyniku 22:19. Druga kwarta opiewała w niezwykle ciekawe pojedynki "doświadczenia z młodością" - tak można było w skrócie opisać rywalizację dwóch centrów obu ekip. Po stronie HSH niezwykle waleczny i młody Norbert Grzegorczyk(8 pkt w drugiej kwarcie), a po drugiej bardzo doświadczony Paweł Doberschuetz(9 pkt w drugiej kwarcie). Wyrównana walka trwa aż do końca pierwszej połowy, celny rzut Andrzeja Chylińskiego na koniec drugiej części pojedynku sprawił, że MK Zaune wygrało ową kwartę 20:18, lecz prowadzenie należało dalej do HSH(40:39). Trzecia kwarta zaczęła się od mocnego wejścia Tomasza Sobanii, w niespełna pół minuty zdobywa on 4 punkty i sprawia, że jego ekipa prowadzi już 44:39. Kolejne minuty należały jednak do MK Zaune, szybka odpowiedź Karlika oraz Pawłowskiego, a chwilę po tym dwa razy trafia Doberschuetz i MK Zaune obejmuje prowadzenie 48:47. Prowadzenie to nie trwało długo, sygnał do ataku daje Paweł Suwała, na 4 minuty przed ostatnią kwartą trafia rzut, z za linii 6,75 i HSH ponownie prowadzi(50:48). W ostatnich minutach trzeciego etapu spotkania ponownie uruchamia się Tomasz Sobania, który tak jak w pierwszych minutach tej kwarty, rzuca szybko 4 punkty dla swojej drużyny, następnie punkty dokładają Suwała oraz Knysz, na co jedynie MK Zaune odpowiada czterema punktami Doberschuetza i HSH przed ostatnimi dziesięcioma minutami prowadzi 58:53. Pierwsze akcje czwartej części spotkania mogły zapowiadać niezwykle wyrównany pojedynek do ostatnich sekund, mija minuta i cztery punkty notuje Michał Gamalczyk, a przewaga Home Street Home topnieje do jednego punktu(58:57). Były to jednak dobre złego początki dla MK Zaune, duet Suwała(28 pkt)/Sobania(18 pkt) sprawiają, że Mistrzowie mogą jedynie pomarzyć o zwycięstwie w tym pojedynku. Oboje rzucają 16 z 18 punktów w czwartej kwarcie swojego zespołu i dzięki nim Home Street Home wygrywa ostatnie 10 minut 18:13 zwyciężając w całym spotkaniu 76:66.

• Jelski nie do zatrzymania, BPU Sukurs pokonuje Kozaryn Spedycja 83:55(20:23, 17:13, 25:11, 21:8)

Jak zatrzymać Jelskiego ? Na to pytanie musi sobie szybko odpowiedzieć Spedycja przed kolejnymi meczami, jeśli tego nie zrobią, to ich szansa na grę w finale będzie bardzo mała. Wspomniany Konrad z minuty na minutę powiększa swój dorobek punktowy, mija pierwsza kwarta i na 20 punktów swojej drużyny, rzuca on aż 17 ! Mimo takiej świetniej dyspozycji lidera BPU, to Kozaryn może się bardziej cieszyć z pierwszych dziesięciu minut, ponieważ wygrywają pierwszą kwartę 23:20. Druga część spotkania to dobra gra w wykonaniu Pawła Wasiucionka ze Spedycji, w przeciągu dziesięciu minut rzuca on osiem punktów, swoje "pięć groszy" dorzucają również jego koledzy, ale to na nic jeżeli nie potrafią zatrzymać lidera strzelców obecnych rozgrywek. Kończy się pierwsza połowa i Jelski ma na swoim koncie już 32 punkty(na 37 drużyny), a jego drużyna prowadzi 37:36. Druga połowa to kompletna dominacja BPU nad rywalem, z każdą minutą ich przewaga wzrasta, a zdobycz Jelskiego nabiera imponujących rozmiarów. Po trzeciej kwarcie Sukurs prowadził już 62:47, a całe spotkanie zakończyło się ich zwycięstwem 83:55. Konrad Jelski zdobył w tym pojedynku niesamowite 55 punktów - to tyle samo ile drużyna przeciwna.