• NOWY LOGOTYP 2019

WIADOMOŚCI EBIS BASKET LIGI

Półfinały ciąg dalszy Półfinały ciąg dalszy
19.03.2019

Home Street Home bliżej finałów (2:0 w rywalizacji z MK Zaune), Kozaryn Spedycja wyrównuje stan rywalizacji z BPU Sukurs- 1:1.

• godz. 17:15 Kozaryn Spedycja- BPU Sukurs 88:85 (19:17, 31:19, 11:26, 27:23)

Pojedynek liderów- po stronie BPU Sukurs niezawodny Konrad Jelski zdobył w całym meczu 33 punkty, 6 zbiórek i 5 asyst, zaś w drużynie gospodarzy znakomite zawody rozegrał Wojciech Wawrzyniak- 32 punkty , na bardzo dobrej skuteczności z gry (62%), Wawrzyniak zanotował także 9 zbiórek, 6 przechwytów oraz 4 asysty. Ponadto wyróżniającymi się graczami na boisku byli w drużynie Kozaryn Spedycja Piotr Przyborowski (22 punkty,
6 zbiórek. 2 asysty), zaś w zespole gości Marcin Jachimowski (23 punkty, 6 zbiórek,
4 asysty).
Mecz rozpoczął się od szybkich akcji- najpierw udane zagranie Filipa Jurgiewicza,
a następnie skuteczna odpowiedź Bartłomieja Kujawy. Przez pierwsze 3 minuty spotkania były akcje „kosz za kosz”. Następnie trzema celnymi „trójkami” Jelskiego drużyna gości wyszła na 8- punktowe prowadzenie (6:14). Na koniec kwarty drużyna Kozaryn Spedycja odrobiła wszystkie straty do rywali i ostatecznie na tablicy wyników po pierwszej kwarcie widniał remis-17:17.
Drugą kwartę celną trójką rozpoczął Przyborowski, udane akcje zespołowe pozwoliły
w 4 minucie kwarty zwiększyć przewagę do 12 „oczek” – 30:18. Drużyna gospodarzy nie zamierzała zwalniać tempa i minutę później przewaga jeszcze bardziej wzrosła (35:20), Na te udane akcje Kozaryn Spedycja celną „trójką” odpowiedział Jelski, jednak chwilę później
w ten sam sposób celnie z dystansu rzucił Wawrzyniak. Drużyna gospodarzy utrzymywała wypracowaną przewagę. W 7 minucie spotkania był już wynik 45:28, ostatecznie na koniec połowy wynik wynosił 50:36.
Po przerwie drużyna gości zabrała się skutecznie za odrabianie strat. Po udanych zespołowych akcjach w 4 minucie kwarty było 56:51, zaś w drużynie gospodarzy wynik starał się „trzymać” Wawrzyniak. Po obu stronach parkietu było dużo walki, żaden
z zespołów nie odpuszczał. Zespół gości ostatecznie wyszedł na 1- punktowe prowadzenie (61:62). Wobec czego zapowiadało się emocjonujące widowisko w 4 kwarcie.
W ostatniej odsłonie meczu zespół gospodarzy grał konsekwentnie i nieustępliwie. Mimo dobrej gry gości, nie zamierzali oddać pola rywalom i umiejętnie wykańczali akcje. Drużyna BPU Sukurs robiła wszystko, aby odwrócić losy spotkania, tym razem ponownie zespołowa gra Kozaryn Spedycja przyniosła oczekiwane efekty. Wynik spotkania jeszcze oscylował
w granicach remisu, ale ostatecznie rzut z dystansu Jelskiego na koniec spotkania był niecelny i ze zwycięstwa oraz wyrównania stanu rywalizacji w półfinale na 1:1 cieszyła się drużyna Kozaryn Spedycja.

• godz. 18:30 MK Zaune- Home Street Home 63:77 (11:12, 19:16, 12:18, 21:31)

Kibice mieli okazję oglądać przez trzy kwarty bardzo wyrównane spotkanie. W drużynie MK Zaune zabrakło lidera Pawła Dobershuetza, jednak drużyna gospodarzy podjęła równą rywalizację z drużyną gości . Spotkanie ostatecznie drużyna gospodarzy zakończyła co prawda przegraną, ale był to mecz walki wobec czego mógł podobać się widzom obserwującym spotkanie. Znakomite zawody w drużynie zwycięzców – HSH rozegrał Norbert Grzegorczyk- 28 pkt (82% skuteczności z gry), 19 zbiórek, 2 asysty i 1 blok. Bardzo dobre ofensywne zdobycze zanotował Paweł Suwała (24pkt), a cały zespół HSH z gry zanotował 53% (w tym 68 % za 2pkt). Zespół HSH wygrał spotkanie mimo tym razem nieco słabszej skuteczności z dystansu - 2/18- (11%),
Pierwsza kwarta to „Grzegorczyk show”- zawodnik zdobył 10 punktów z 12 zdobytych punktów drużyny w tej odsłonie spotkania. W drużynie gości ponad połowę dorobku
(6 punktów z 11 punktów drużyny) zdobył Bartosz Zawadzki. Ostatecznie na zakończenie kwarty jednym punktem prowadził HSH (11:12).
W drugiej odsłonie na początku kwarty była przewaga zespołu gości (14:22), jednak celne „trójki” Pawłowskiego i Zawadzkiego pozwoliły odrabiać straty, ponownie dzięki celnym rzutom z dystansu na koniec kwarty drużyna MK Zaune wyszła na 2- punktowe prowadzenie (30:28)
Trzecia kwarta rozpoczęła się od udanych akcji zespołu gospodarzy, po akcji 2+1 Jacka Grygla był wynik 35:30. Następnie za odrabianie strat zabrała się drużyna gości, czego efektem było objęcie prowadzenia w 7 minucie kwarty (37:39). Ostatecznie na tablicy wyników na zakończenie tej odsłony meczu widniał wynik 42:46.
W czwartej kwarcie żadna z drużyn nie zamierzała odpuścić, przez dwie minuty były akcje kosz za kosz. Wynik spotkania po stronie gości udanymi wejściami indywidualnymi „trzymał” Paweł Suwała. W zespole gospodarzy sygnał do odrabiania strat celną „trójką” dał Kowalik, jednak później znów udaną akcją odpowiedział Suwała. W 7 minucie było już 55:69 i tych strat zespół gospodarzy nie zdołał już odrobić. Ostatnia część meczu została przegrana przez drużynę MK Zaune 10 punktami i to zaważyło na losach całego spotkania.