• NOWY LOGOTYP 2019

WIADOMOŚCI EBIS BASKET LIGI

Komplet finalistów. Komplet finalistów.
16.04.2019

PÓŁFINAŁ DBBL, mecz nr 4 dnia 14.04.2019, godz.18:30 BPU SUKURS- KOZARYN Spedycja 65:66 (26:15,12:20, 14:12, 13:19).

Drugim finalistą Dream Burger Basket Ligi w sezonie 2018/2019 zostaje zespół KOZARYN Spedycja, o brąz zawalczy drużyna BPU SUKURS. Emocjonujące widowisko do ostatnich sekund w hali II LO mieli okazję zobaczyć kibice w niedzielny wieczór. Tuż przed końcową syreną przy wyniku 64:66 został sfaulowany Marcin Jachimowski. Wykorzystał on pierwszy rzut wolny, drugi jednak okazał się niecelny tak jak i dobitka „rozpaczy” Konrada Jelskiego. Tym samym całe spotkanie 65:66 wygrała drużyna KOZARYN Spedycja, w serii do 3 zwycięstw wygrywając 3:1 z zespołem BPU Sukurs. W finale DBBL zagra więc zespół KOZARYN Spedycja i Home Street Home, zaś o 3 miejsce powalczą BPU SUKURS z MK ZAUNE.
Mecz rozpoczął się od mocnego „uderzenia” zespołu gospodarzy- prym wiódł Jelski, który wyprowadził swoją drużynę w 4 minucie na prowadzenie 7:0 zdobywając wszystkie punkty w meczu do tej pory. Celną „trójką” wynik dla gości otworzył Piotr Przyborowski, jednak później udana akcja w ofensywie Jachimowskiego i kolejne punkty Jelskiego
z szybkiego ataku pozwoliły wypracować przewagę zespołu BPU SUKURS (12:3). Drużyna gości zabrała się za odrabianie strat i po punktach Kamila Dojnikowskiego i Wojciecha Wawrzyniaka w 5 minucie odrobiła niemal wszystkie straty (12:9). W 8 minucie drużyna gospodarzy odskoczyła rywalom na 10 „oczek”- 22:12, ostatecznie wynik kwarty ustalił Kamil Markowski z BPU SUKURS po celnym rzucie spod kosza- 26:15.
     Drugą kwartę celną „trójką” rozpoczął Przyborowski, ale na parkiecie w dalszym ciągu utrzymywała się przewaga gospodarzy w granicach 10 pkt. W 9 minucie kwarty po szybkim ataku i celnym rzucie Wawrzynika przewaga BPU SUKURS stopniała już tylko do
1 punktu- 36:35, zaś wynik do połowy ustalił Jelski (38:35).
W trzeciej osłonie żadna z drużyn nie potrafiła wypracować znaczącej przewagi, dopiero w połowie kwarty po celnych rzutach osobistych i skutecznej akcji indywidualnej Bartłomieja Kujawy przewaga gospodarzy nieco wzrosła (47:40). Następnie obserwowaliśmy fragment gry „kosz za kosz”. Ostatecznie na koniec kwarty widniał wynik 52:47 i było jasne, że ostatnia odsłona spotkania będzie niezwykle ciekawa.
     Czwarta kwarta to ponownie wyjście na prowadzenie gospodarzy- po składnej akcji ofensywnej i punktach Jakuba Kowalewskiego w 3 minucie przewaga BPU SUKURS wzrosła do 11 punktów- (58:47). Następnie po celnej kontrze sygnał do odrabiania strat dla KOZARYN Spedycja dał Dojnikowski, później celne trójki Wawrzyniaka i Przyborowskiego pozwoliły zbliżyć się w 5 minucie do zespołu gospodarzy na 2 „oczka”- 60:58. Wynik oscylował w granicach remisu. Po szybkiej kontrze i celnym rzucie Sebastiana Sobieszczuka na tablicy wyników widniał remis- 64:64, na zegarze czasu gry do końca pozostawało niewiele ponad minutę do zakończenia regulaminowego czasu gry. W ostatnich akcjach spotkania po faulach drużyny BPU SUKURS celnie jeden rzut osobisty trafił Sobieszczuk (64:65), a na 10 sekund przed końcem faulowany Wawrzyniak wykorzystał także jeden rzut wolny (64:66). Drużyna gospodarzy wzięła przerwę na żądanie, po której Mikołaj Oner nie trafił rzutu za 3 punkty, następnie został sfaulowany Jachimowski, który trafił celnie pierwszy rzut wolny (65:66), drugi zaś nie znalazł drogi do kosza, a dobitka Jelskiego była niecelna
i zespół KOZARYN Spedycja mógł tym samym świętować awans do finału DBBL.
Należą się ogromne brawa dla obu ekip, które stworzyły ciekawe i emocjonujące widowisko. Indywidualnie na parkiecie wyróżniali się Jelski, który zdobył 28 punktów dla drużyny pokonanej, zanotował 13 zbiórek, 7 asyst i 6 przechwytów. W ataku wspierali go Jakub Kowalewski (13pkt) i Jachimowski (12pkt). W drużynie gości nie zawiódł lider Wawrzyniak- (19pkt), zaś double-double zanotował Przyborowski (15pkt, 11zb).

• Już teraz zapraszamy kibiców na wielki finał DBBL w sezonie 2018/2019- FINAŁ do 3 zwycięstw: KOZARYN Spedycja- Home Street Home pierwsze spotkanie 28.04.2019r. (niedziela)- godz.18:30, zaś o 3 miejsce do 3 zwycięstw zagra BPU SUKURS z MK ZAUNE o godz. 17:15 również dnia 28.04.2019r. o godz. 17:15.